Medové pivo MEDOBEER - HONEY ALE 13°

MEDOBEER - MEDOVÉ PIVO DOKVÁŠANÉ VO FĽAŠI

Vyrábané z lokálnych surovín.

Včelí med z našich včelníc v okolí Smoleníc. Voda z pohoria Malých Karpát. Lokálny slad z Trnavského regiónu. Pivo vyrobené s láskou v medovinárstve Včelco Smolenice, na slnečnom úpätí malebných Malých Karpát, priamo pod Smolenickým zámkom.

Toto medové pivo sa nevyrába vo veľkých kvantitách, aby sme mu mohli venovať náležitú starostlivosť.
Možno ho ochutnať a zakúpiť len u nás v predajni v Smoleniciach.
Ak by ste ho chceli ochutnať, pozývame Vás k nám na návštevu. Na zdravie!

Smolenické remeselné pivečko

Špeciálne medové remeselné kvasinkové pivo vyrobené v medovinárstve Včelco Smolenice. Unikátne je aj svojou metódou sekundárneho dokvášania priamo vo fľaši, podobne ako najlepšie belgické špeciály. Týmto starosvetským tradičným procesom získava hodvábny profil a prirodzene jemné nasýtenie.

Pivo sa vyznačuje kvetovo-medovou vôňou, plnou chuťou s jemnou horkosťou a jemným medovým dojazdom. Napriek tomu, že na výrobu tohto piva spotrebujeme nemalé množstvo lokálneho medu, nemusíte sa báť, že by bolo sladké. Med sa pridáva pred fermentáciou, takže sladkosť medu skonzumujú kvasinky a v pive zostane senzorický odtlačok medovej vône. Medobeer je vrchne kvasené pivo inšpirované hlbokou históriou, dávnym nápojom BRAGGOT. Braggot je nápoj na pomedzí medoviny a piva, ktorý spája pivársku aj medovinársku tradíciu.

Alkohol: 5,8% obj.
Objem: 0,33l alebo 0,75l

Naše pivo nie je filtrované ani pasterizované.
SUMMERBEER

SUMMERBEER - SUMMER ALE 11°

Letné sezónne remeselné pivečko.

SUMMERBEER je ľahké letné osviežujúce pivo.
Nenáročné pivečko na letnú pohodu, svieže, hlbšie prekvasené, dobre piteľné.

Je to poctivé remeselné pivo typu ALE - vrchne kvasené - špeciálne svetlé kvasinkové pivo. Je vyrábané len z prírodných surovín, z vody z pohoria Malých Karpát, s lokálnym sladom z trnavského regiónu. Unikátne je i metódou sekundárneho dokvášania priamo vo fľaši, podobne ako najlepšie belgické špeciály. Týmto starosvetským tradičným procesom získava hodvábny profil a prirodzene jemné nasýtenie.

Alkohol: 4,9% obj.
Objem: 0,33l

Naše pivo nie je filtrované ani pasterizované.