Medové pivo MEDOBEER - HONEY ALE 13°

MEDOBEER - MEDOVÉ PIVO DOKVÁŠANÉ VO FĽAŠI

Vyrábané z lokálnych surovín.

Včelí med z našich včelníc v okolí Smoleníc. Voda z pohoria Malých Karpát. Lokálny slad z Trnavského regiónu. Pivo vyrobené s láskou v medovinárstve Včelco Smolenice, na slnečnom úpätí malebných Malých Karpát, priamo pod Smolenickým zámkom.

Toto medové pivo sa nevyrába vo veľkých kvantitách, aby sme mu mohli venovať náležitú starostlivosť.
Možno ho ochutnať a zakúpiť len u nás v predajni v Smoleniciach.
Ak by ste ho chceli ochutnať, pozývame Vás k nám na návštevu. Na zdravie!

Smolenické remeselné pivečko

Špeciálne medové remeselné kvasinkové pivo vyrobené v medovinárstve Včelco Smolenice. Unikátne je aj svojou metódou sekundárneho dokvášania priamo vo fľaši, podobne ako najlepšie belgické špeciály. Týmto starosvetským tradičným procesom získava hodvábny profil a prirodzene jemné nasýtenie.

Pivo sa vyznačuje kvetovo-medovou vôňou, plnou chuťou s jemnou horkosťou a jemným medovým dojazdom. Napriek tomu, že na výrobu tohto piva spotrebujeme nemalé množstvo lokálneho medu, nemusíte sa báť, že by bolo sladké. Med sa pridáva pred fermentáciou, takže sladkosť medu skonzumujú kvasinky a v pive zostane senzorický odtlačok medovej vône. Medobeer je vrchne kvasené pivo inšpirované hlbokou históriou, dávnym nápojom BRAGGOT. Braggot je nápoj na pomedzí medoviny a piva, ktorý spája pivársku aj medovinársku tradíciu.

Alkohol: 5,8% obj.
Objem: 0,33l alebo 0,75l

Naše pivo nie je filtrované ani pasterizované.
MEDOBEER HONEY BLONDE ALE 11°

MEDOBEER HONEY BLONDE ALE 11°

Svetlé medové pivo.

Pivo MEDOBEER vyrábame v medovinárstve Včelco Smolenice. Je to lokálne farmárske pivo dokvášané vo fľaši ako najlepšie belgické špeciály. Z lokálneho sladu z trnavského regiónu, z vody z pohoria Malých Karpát a včelieho medu z našich včelníc. Špecifickým znakom tohto remeselného piva dokvášaného priamo vo fľaši je jemná usadeninka kvasiniek.

HONEY BLONDE je špeciálne svetlé medové vrchne kvasené kvasinkové pivo. Pridaním medu a vybraných aromatických druhov chmeľu získava príjemnú citrusovo ovocnú vôňu a prirodzene jemné nasýtenie.

Charakteristika: Pivo blonďavo-zlatistej farby zrelého obilia, s citrusovo ovocnou vôňou. V chuti cítiť letné ovocné tóny a podmanivú ľahkosť. Jemnou horkosťou a náznakom medu bez zbytočnej sladkosti príjemne osvieži.

Alkohol: 4,9% obj.
Objem: 0,33l

Naše pivo nie je filtrované ani pasterizované.